بیمه آتش سوزی بیمه ایران چیست؟

بیمه  آتش سوزی

خسارت های مالی که بر اثر آثر آتش سوزی ، صاعقه ، انفجار به بنای ساختمان و اموال و دارایی وارد شده را تحت پوشش قرار می دهد. پوشش های اضافی بسیار مهم مثل زلزله ، سیل ، ترکیدگی لوله آب ، شکست شیشه به تنهایی و … را هم شامل می شود که می توان با پرداخت مبالغ بیشتر اضافه کرد.

 

طرح های ویژه بیمه آتش سوزی

واحد های مسکونی ، مراکز صنعتی و غیرصنعتی می تواند تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار بگیرند . مراکز صنعتی مثل کارخانه ها و مراکز غیرصنعتی مثل فروشگاهها ، تعمیرگاه ها، ساختمان های اداری و آموزشگاه ها ، بیمارستانها و …

طرح مهر

این طرح جامع ترین طرح آتش سوزی است که بیمه های متنوع آتش سوزی ، مسئولیت و حوادث خانه و خانواده را تحت پوشش قرار می دهد. خطراتی مثل آتش سوزی ، صاعقه و انفجار ، شخص ثالث ( همسایگان ) ، غرامت فوت و هزینه پزشکی بیمه می شود.

مسکونی

که می توان ساختمان و اثاثیه منزل را در مقابل آتش سوزی ، انفجار ، صاعقه ، سیل و زلزله بیمه کنید.

واحد صنفی

در طرح آتش سوزی واحدهای صنفی ، بیمه های مورد نیاز اصناف کشور از جمله بیمه آتش سوزی عرضه می شود.

 

مدارک مورد نیاز:

1) اعلام صورت ریز اشیاء آسیب دیده و ارزش آن   2) فهرست اشیاء سالم   3) گزارش مقامات آتش نشانی و نیرو انتظامی ، تعداد عکس و فیلم از مواضع آسیب دیده ، اصل گزارش ژئو فیزیک در صورت زلزله ، اصل گزارش نیرو انتظامی در صورت سرقت با شکست حرز ، اصل گزارش سازمان هواشناسی در صورت طوفان و صاعقه.

بعد از وقوع آتش سوزی باید حداکثر ظرف 5 روز به شرکت بیمه اطلاع رسانی کنید و حداکثر ظرف 10 روز کیفیت حادثه ، فهرست اشیاء نجات داده شده و مبلغ تقریبی خسارت را برای شرکت بیمه ارسال کنید.

حداکثر بعد از 15 روز فهرست اموال موجود در حادثه و اموال از بین رفته و آسیب دیده در اختیار شرکت قرار گیرد.

کارشناسان شرکت در بازدید خود از محل حادثه اقدام به براورد خسارت می کند و شما بعد از تحویل مدارک اقدام به دریافت خسارت می کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایندگی بیمه ایران- خورشیدی کد 30130هدف ما در بیمه ایران این است که با بیمه گذاران خود در ارتباط باشیم تا در طول مدت، مشکلات احتمالی رفع شده و جنبه های مختلف موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

ارتباط با ما

ما هر روز با شما هستیم از صبح ساعت 7.30 تا عصر 16. در صورتی که خارج از این ساعات به مشاوره یا کمک ما احتیاج داشتید می توانید با ما تماس بگیرید.