بیمه عمر

بیمه های عمر بیمه ایران در حال حاضر به دو طریق عرضه می شوند:

بیمه های عمر به شرط فوت

در اینگونه بیمه ها، هدف تامین مالی افراد خانواده بعد از فوت شخص بیمه شده می باشد.

بیمه های عمر مختلط

در این گروه بیمه ها هدف تامین افراد خانواده بعد از فوت و تامین پس انداز آینده شخص بیمه شده یا استفاده کننده می باشد. یعنی این بیمه نامه علاوه بر تامین خطر فوت جنبه پس اندازی نیز دارد. در تمامی این بیمه ها، بیمه گذار باید ابتدا مبلغ سرمایه ای که می خواهد در قبال آن بیمه شود و همچنین استفاده کنندگان از سرمایه بیمه در صورت فوت یا حیات بیمه شده را مشخص نماید.

بیمه عمر تامین فرزندان

در این نوع بیمه سرپرست خانواده خود را به نفع فرزندان زیر ۱۸ سال در قبال مستمری ماهیان تعیین شده بیمه می کند. چنانچه بیمه شده در طی مدت بیمه فوت کند بیمه گر متعهد است که تا سن ۱۸ سالگی کوچکترین فرزند بیمه شده مستمری مربوطه را پرداخت نماید.

بیمه عمر مانده بدهکار

افرادی که از سازمان و موسسات مالی با بانک ها وام دریافت می کنند. چنانچه در طول مدت وام فوت نمایند، بیمه گر بقیه اقساط وام را از تاریخ فوت تا پایان مدت وام، یکجا در وجه موسسه وام دهنده یا استفاده کننده ای که در بیمه نامه قید شده باشد پرداخت می نماید.

بیمه مهریه:

بیمه نامه ی مهریه تضمینی مطمئن برای پرداخت تمام یا قسمتی از مهریه و پشتیبان مالی مناسبی است که زوجه می تواند از مزایای آن به شرح زیر بهره مند شود.

۱- در صورت جیات زوج در طول مدت بیمه، سرمایه اصلی بیمه نامه به صورت یکجا به زوجه پرداخت می گردد.

۲- در صورت از کارافتادگی دایم و کامل زوج در طول مدت بیمه، بیمه گذار از پرداخت اقساط بعدی حق بیمه تا پایان مدت بیمه معاف شده و تعهدات بیمه گر کماکان در موعد مقرر انجام خواهد گرفت.

۳- در صورت فوت بیمه شده در طول مدت بیمه سرمایه اصلی بیمه نامه به زوجه پرداخت خواهد شد.

۴-در صورت فوت بیمه شده بر اثر حادثه دو برابر سرمایه اصلی بیمه شدده به زوجه پرداخت خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *