بیمه های مسئولیت

بیمه های مسئولیت، یکی از سه رشته اصلی بیمه است و در کنار بیمه های اموال و اشخاص قرار دارد. براساس موضوع این نوع بیمه، زیان وارده به اشخاص ثالث در هر دو بخش خسارت های مالی و غرامت های بدنی که ناشی از فعل یا ترک فعل غیر عمد بیمه گذاران باشد جبران می گردد. ارزیابی ریسک در بیمه های مسئولیت گاهی به دلیل مسائل حقوقی، اجتماعی و فنی، حساس تر و پیچیده تر از محاسبات ریسک در بیمه های اموال و اشخاص است و در قوانین مترقی و جوامع توسعه یافته بیمه گران این نوع رشته بیمه ای با تعداد ضریب خسارت مواجه اند. با توجه به مراتب فوق بیمه مسئولیت حرفه ای تهیه و ارائه شده توسط شرکت سهامی بیمه ایران به شرح زیر معرفی می گردند.

مشاغل  پزشکان و پیراپزشکان – مسئولین فنی کلینیکها درمانگاهها و بیمارستانها- مهندسین طراح محاسب و ناظر ساختمان- وکلای دادگستری- حسابرسان- سردفتردان اسناد رسمی- شرکتهای مهندسی مشاور و مهندسین ناظر کشاورزی- شرکتهای بازرسی کیفی کالا و خدمات- کارگزاران رسمی بیمه و نمایندگان بیمه.

بیمه مسئولیت بیمه ایران

بیمه ایران در جهت برقراری تامین حرفه ای برای مهندسین طراح، محاسب و ناظر ساختمان مسئولیت حرفه ای اشخاص یاد شده که در عضویت سازمان های نظام مهندسی استانها، دارای پروانه اشتغال از وزارت مسکن و شهرسازی و شماره امضاء شهرسازی از شهرداری می باشند را در رابطه با طراحی، محاسبه و نظارت ساختمانی مطابق بیمه و مسئولیت، قانون نظام مهندسی ساختمان و قانونی شهرداری و آیین نامه های اجرایی مربوطه در برابر مالکین ساختمانها، اشخاص ثالث(شامل همسایگان، عابرین و ….) و کارکنان اجرایی پروژه ساختمانی به وسیله بیمه نامه مسئولیت حرفه ای فوق الذکر تحت پوشش بیمه ای قرار می دهد. تعهدات بیمه ای برای خسارت بدنی تا مبلغ دیه قانونی برای هر نفر و برای خسارت مالی مطابق تقاضای مهندس طراح، محاسبه و ناظر ارائه می شود. مدت بیمه نامه برای هر پروانه ساخت از تاریخ صدور پروانه ( شامل دوره اجرای عملیات ساختمانی و پس از آن) شروع می گردد. ضمناً برای بیمه گروهی در انواع مشاغل تخفیفات ویژه ای در نظر گرفته شده است.


تلگرام بیمه ایران نمایندگی خورشیدی کد 30130

برای آگاهی از آخرین اخبار و اطلاعیه ها بیمه ایران با ما در کانال تلگرام بیمه ایران- نمایندگی خورشیدی کد ۳۰۱۳۰ همراه باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *