تاریخچه شرکت سهامی بیمه ایران

بیمه ایران نمایندگی خورشیدی کد 30130

شرکت سهامی بیمه ایران

پانزدهم آبان تاریخی است به یاد ماندنی در صنعت بیمه کشور. در سال ۱۳۱۴ در چنین روزی شرکت سهامی بیمه ایران به عنوان نخستین شرکت بیمه ایرانی در یکی از عمارتهای خیابان لاله زار( سینما خورشید) تاسیس و به طور رسمی آغاز به کار کرد.

سرمایه ابتدایی شرکت سهامی بیمه ایران با فروش اقساطی اراضی واگذار شده باغ فردوس از طرف دولت به میزان ۲۰ میلیون ریال تامین شد.

با وجود کارشکنی های اولیه شرکت های بیمه خارجی شرکت بیمه ایران موفق شد در همان سال نخست فعالیت ، ۶۴% بازار بیمه کشور را در اختیار بگیرد و سهم موسسات خارجی را از ۱۰۰% به ۳۵% کاهش دهد بیمه ایران همچنین درصد واگذاری اتکائی را از حدود ۹۰% به ۴۴$ تقلیل داد و با کاهش نرخ بیمه در بعضی از رشته ها به حدود ۵۰% در گسترش و توسعه بیمه نقش موثری را ایفا کرد که امروز در سراسر کشور بلکه در کشورهای اروپایی و آسیایی به ویژه در خاورمیانه نامی پرآوازه و آشناست. آغاز فعالیت بیمه ایران( ۹۴ آبان ۱۳۱۴) را به تعبیری می توان ملی شدن صنعت بیمه و خلع بد از موسسات بیمه خارجی تلقی کرد. نخستین بیمه نامه صادره، متعلق به بیمه نامه حریق منزل مرحوم داور ( وزیر مالیه وقت) بود. در آذر ماه آن سال نخستین بیمه نامه حمل و نقل نیز صادر شد. در سال ۱۳۱۵، نخستین واحد صدور بیمه های اتومبیل و حوادث شروع به کار کرد. در سال ۱۳۱۵ در شهرهای مشهد، شیراز، اصفهان، رشت، همدان، اهواز و بوشهر اقدام به تاسیس نمایندگی شد.

در همان سال، برای اولین بار شرکت بیمه ایران خطرات ناشی از حوادث گاز را در بنگاه انحصار دخانیات بر عهده گرفت و بدین ترتیب نخستین قدم در راه شروع بیمه های اجتماعی و کارگران برداشته شد. تعدادی از دانشجویان ایرانی رشته های اقتصادی و تجارت به خارج از کشور برای آموختن فنون بیمه گماشته شدند. سپس رشته بیمه سرقت شروع به کار کرد و بیمه سوخت و سوز معاملات اعتباری و تجاری نیز آغاز شد به تدریح و بویژه در سالهای اخیر سایتهای مدیریتی بیمه ایران از رشد کمی به رشد و توسعه کیفی و پایدار تغییر نمون و برنامه بهسازی شرکت با تاکید برا اصل پذیرفته شدن مشتری مداری در خدمات بازرگانی طراحی و به اجراء در آمد و در مدت کوتاهی که از اجرای این برنامه سپری شد نشانه های پیشرفت و بهبود فعالیت آشکار گردید که اینکه آینده ای روشن را نوید می دهد.

ســـرمایـــه هـــای شرکت سهامی بیمـــه ایـــران

اگر چه در بدو تاسیس، بیمه ایران با سرمایه ای معادل ۲۰ میلیون ریال آغاز به کار کرد. اما با افزایش سرمایه اش در مراحل مختلف فعالیت، هم اکنون دارای سرمایه ای بالق بر ۳ هزار میلیارد ریال است که تمامی آن متعلق به دولت جمهوری اسلامی ایران است. شرکت بیمه ایران- انگلیس با سرمایه ۴۸/۶۰۰/۰۰۰/۰۰۰ پوند که ۹۹ درصد آن متعلق به بیمه ایران و در سال ۱۹۷۵ میلادی در بازار بیمه اروپا فعالیت می کند.

هتل ( مهمانسرای) عباسی این مجموعه ارزشمند که از ویژگی های یک هتل مدرن و یک موزه با آثار هنری و تاریخی و از شهرت جهانی برخوردار است. در سال ۱۳۳۷ در اصفهان در محل یکی از زیباترین کاروانسراهای دوره صفوی احداث شد.

شناسنامه ملی شرکت سهامی بیمه ایران

در اجرای آیین نامه اختصاصی شناسنامه ملی برای اشخاص حقوقی کشور به منظور برخورد و جلوگیری از روند رو به رشد جراءم مالی و اقتصادی تحت پوشش حقوقی شرکتها. ایجاد انصباط مالی و اداری تسهیل تبادل و اطلاعات بین دستگاههای اجرایی کشور برای کلیه سازمان ها و نهاد ها از جمله شرکت سهامی بیمه ایران شناسنامه ملی صادر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *