هر فردی با توجه به فعالیتی که انجام می دهد و نقش اجتماعی که دارد ممکن است به سایر افراد صدمه جانی یا مالی وارد کند فرد در برابر این اسیب مسئول است و باید خسارت وارد شده را جبران کند و این خسارت ممکن است پر هزینه و سنگین باشد و گاهی جبران ناپذیر باشد، با خرید بیمه مسئولیت جبران این خسارت ها را به شرکت بیمه منتقل می کنیم .با توجه به این مسئولیت ما و نقش ما در جامعه بسیار متنوع است می توان بیمه مسئولیت را به شاخه های متنوعی تقسیم کرد.

انواع بیمه های مسئولیت

بیمه مسئولیت عمومی

بیمه عملیات ساختمانی:

در این بیمه نامه مسئولیت کارفرمایان در ارتباط با زیان های مالی و صدمات جسمانی وارد به اشخاص ثالث در اجرای عملیات ساختمانی که ناشی از هر یک از عملیت تخریب ، گود برداری ، پی کنی ، نصب اسکلت فلزی و سایر کارهای عمرانی ست تحت پوشش می باشد.

 • تماس با شماره 09155194806 و دریافت مشاوره کامل
 • بازدید کارشناس
 • اعلام نرخ
 • در صورت تمایل به صدور فرم زیر را پر نمایید.

 بیمه تمام خطر پیمانکاران( C.A.R )

بیمه ای است برای پروژه های در حال احداث عمرانی و ساختمانی و خسارت های فیزیکی و غیرقابل پیش بینی و ناشی از حوادث در حین اجرای پروژه های عمرانی ، ساختمان های مسکونی ، اداری ، برج ها ، کارخانجات ، سیلوها، راه ها، راه آهن، فرودگاه ، سد ها ، پروژه های آبیاری ، تونل ها ، پل ها ، لوله کشی فاضلاب ، مخازن آب و … باشد، این هارا تحت پوشش قرار می دهد.
این بیمه نامه کلیه خسارت و زیان های وارد شده به اموال بیمه شده را به جز مواردی که در بیمه نامه مستثنی شده را جبران می کند.

 

بیمه مسئولیت جامع شهرداری

این بیمه نامه برای جبران تمام خسارت مالی وجانی ناشی از خطرات احتمالی عملیات عمرانی و زیربنایی که تحت نظارت شهرداری انجام می شود صادر می گردد.

بیمه مسئولیت تابلوهای تبلیغاتی

این بیمه نامه تمام خسارت مالی وجانی ناشی از خطرات احتمالی نصب و نگهداری تابلوهای تبلیغاتی در قبال اشخاص ثالث صادر می گردد.

 بیمه مسئولیت مجموعه های ورزشی

چنان چه افراد در زمان حضور و استفاده از اماکن ورزشی مثل استخرها، سالن های ورزشی و بدنسازی دچار حادثه یا منجر به نقص عضو ، صدمات جسمانی و یا فوت شوند مدیریت سالن طبق قانون مسئول جبران خسارت می باشد.مناسب ترین راه برای جبران این خسارت تهیه بیمه مسئولیت مجموعه ورزشی است.

بیمه مسئولیت شکارچیان و محیط‌بانان

این بیمه نامه برای شکارچیان و محیط بانان در صورتی که مجوز قانونی برای فعالیت قانونی داشته باشند در برابر حوادثی که هنگام شکار یا انجام وظایف محیط بانی برای اشخاص ثالث به وجود آید تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

بیمه مسئولیت رایانه

این بیمه نامه کلیه خسارت های فیزیکی مربوط به رایانه اعم از آتش سوزی ، انفجار ، سیل ، طوفان، زلزله ، نشست ورانش زمین ، سقوط از بلندی ، برخورد جسم خارجی ، نفوذ مایعات به داخل اجزای محل و جابجایی در مورد محل بیمه نامه ، نوسانات جریان الکتریسیته و سرقت با شکست حرز را حداکثر تا مقدار ارزش رایانه تحت پوشش قرار می دهد.

 

بیمه مسئولیت حیوانات خانگی 

این بیمه نامه کلیه هزینه ها و خسارت های نگهداری از حیوانات خانگی مثل پرداخت هزینه های حوادث در اثر حمل و نقل ، بیماری ، سرقت ، زایمان و سخت زایی ، هزینه های جراحی و بیمارستانی حیوانات خانگی را تحت پوشش قرار می دهد . از الزامات اولیه خرید این بیمه نامه داشتن شناسنامه و میکروچیپ می باشد.

بیمه مسئولیت مدیران مراکز آموزشی

اگر خسارت جانی یا اتفاقی برای افرادی که در مراکز آموزشی در حال کار یا تحصیل هستند بیفتد مسئولیت آن بر عهده مدیران مراکز آموزشی می باشد که مدیران با خرید این بیمه نامه این خسارت احتمالی را به عهده شرکت بیمه می گذارند.

بیمه مسئولیت برای اردوها

اگر برای افرادی که در اردو هستند اتفاقی رخ دهد مسئولیت آن بر عهده برگزار کننده اردو است .این بیمه نامه ی مسئولیت جهت پوشش خسارت های احتمالی برای مدیران اردوها صادر می گردد.

بیمه مسئولیت مستاجر در مقابل موجر

مسئولیت نگهداری مورد اجاره در مدت قرارداد به عهده مستاجر می باشد.اگر در مدت قرارداد خسارات مالی احتمالی به محل مورد اجاره وارد گردد مستاجر با خرید این بیمه نامه خسارت را به شرکت بیمه واگذار می کند و تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

بیمه مسئولیت حرفه ای

هر فرد به تبع شغل و حرفه خود ممکن است باعث بروز خسارت جانی و یا مالی برای افراد مرتبط با حرفه خود شود بیمه مسئولیت حرفه ای متعهد به جبران خسارت های ناشی از شغل و حرفه افراد به دیگران هستند.

بیمه مسئولیت حرفه ای پزشکان

بیمه مسئولیت حرفه ای پزشکان شامل خسارت های بدنی وارد به بیماران ناشی از مسئولیت پزشک به علت اشتباه، غفلت یا قصور پزشک در تشخیص، معالجه ، مداوا، اعمال جراحی و به طور کلی انجام امور پزشکی دچار صدماتی جسمانی شده یا فوت کند را جبران می کند.

بیمه مسئولیت حرفه ای پیراپزشکان

این بیمه نامه برای پرستاران ، بهیاران ، تکنسین های بیهوشی و اتاق عمل ، تکنسین های رادیولوژی، سی تی اسکن و M.R.I و نیز کارشناسان و تکنسین های آزمایشگاه ، نوار نگاری و C.S.R به منظور جبران خسارت ناشی از مسئولیت پیراپزشکان صادر می گردد.

بیمه مسئولیت حرفه ای مهندسین

این بیمه نامه برای پوشش خسارت جانی و مالی به مالکین ساختمان ها ، اشخاص ثالث ( شامل همسایگان ، عابرین ،…) و کارکنان اجرایی پروژه ساختمانی ، ناشی از مسئولیت حرفه ای مهندسین طراح ؛ محاسب ، ناظر ساختمان که عضو سازمان نظام مهندسی و دارای پروانه ی اشتغال از وزارت مسکن و شهرسازی و شماره امضا شهرسازی از شهرداری می باشند ارائه شده است.

بیمه مسئولیت حرفه ای دلالان رسمی

این بیمه برای جبران خسارت های مالی احتمالی ناشی از مسئولیت دلالان رسمی بیمه صادر می شود

بیمه مسئولیت حرفه ای پارکینگ

این بیمه نامه برای صاحبان پارکینگ های عمومی و خصوصی در جهت جبران وقوع حادثه و بروز خسارت برای استفاده کنندگان از پارکینگ های عمومی و خصوصی خودروها صادر می‌گردد.

بیمه مسئولیت حرفه ای تورها

در صورت بروز حادثه برای هر یک از مسافران تورها ، خسارت آن بر عهده صاحبان آژانس مسافرتی برگزارکننده تور می باشد که این بیمه نامه جبران خسارت می کند.

بیمه مسئولیت حرفه ای مسئول فنی بیمارستانها ، کلینیک ها و درمانگاه ها

این بیمه نامه غرامت فوت و نقص عضو بیمارانی که ناشی از تقصیر یا سهل انگاری مسئول فنی ( در چارچوب وظایف محوله وزارت بهداشت و درمان در محدوده بیمارستان) می باشند را جبران می نماید .خسارت وارد شده به افراد به دلیل عدم کارآرایی ، فقدان و یا نقص در امکانات پزشکی ، تجهیزات فنی، تاسیسات ، تغزیه نادرست در مدت مداوا، جراحی و دوران بستری بیمار که منجر به خسارت های بدنی بیماران گردد تحت پوشش این بیمه نامه خواهد بود.

بیمه مسئولیت حرفه ای مدیران و ناجیان

این بیمه نامه خسارات جانی وارد به شناگران که ناشی از مسئولیت مدیر استخر ، ناجیان غریق باشد را جبران می نماید. مدیر استخر می تواند خسارات جانی وارد به ناجیان غریق را از شرکت بیمه درخواست نماید.

بیمه مسئولیت حرفه ایی شرکت های نصب و نگهداری آسانسور

با وجود این که تعمیر و نگهداری دوره ای آسانسورها بر عهده ساکنین ساختمان تجاری و مسکونی انجام می شود اما بروز حادثه اگر ناشی از سهل انگاری در نگهداری آنها باعث ورود صدمات جانی به استفاده کنندگان آسانسور شود این بیمه نامه خسارت های جانی و فوت و نقص عضو را به سرنشینان آسانسور تحت پوشش قرار می دهد به شرط اینکه مسئولیت بیمه گزار در حادثه ی رخ داده محرز و مشخص گردد.

بیمه مسئولیت حرفه ای شهربازی و اماکن تفریحی

خسارات ناشی از استفاده دستگاه های شهربازی و اماکن تفریحی و مشکلات احتمالی در حین استفاده از دستگاه ها برای استفاده کننده رخ می دهد بر عهده مدیران شهربازی است

بیمه مسئولیت حرفه ای هتلداران و مدیران واحدهای اقامتی

جبران خسارت های مالی و جانی مسافران و مهمانان در اثر حوادث در طول مدت اقامت در هتل یا واحدهای اقامتی بیمه می گردد .در صورتی که هتل یا واحد اقامتی دارای استخر ، مجموعه ورزشی ، پارکینگ و غیره باشد خسارت های مالی و جانی وارد به استفاده کنندگان جبران می شود .

بیمه مسئولیت حرفه ای مدیران مهدکودک

وقوع حادثه برای کودکان تحت مراقبت در مهدکودک ها که مسئولیت آن بر عهده مدیران مهدکودک هاست از طریق این بیمه نامه جبران می گردد.

بیمه مسئولیت حرفه ای مدیر سینما

این بیمه خسارت های ناشی از خطرات احتمالی افراد استفاده کننده از فضا و تجهیزات رستوران ها و استراحتگاه های ساحلی را پوشش می دهد.

بیمه مسئولیت حرفه ای نگهبانان مسلح بانک ها

این بیمه نامه کلیه خطرات احتمالی نگهبانان مسلح بانک ها را تحت پوشش قرار می دهد.

بیمه مسئولیت حرفه ای وکلای دادگستری

این بیمه نامه خسارت های مالی ناشی از مسئولیت وکلای دادگستری در مقابل اشخاص ثالث را تحت پوشش قرار می دهد.

بیمه مسئولیت حرفه ای سردفترداران و دفتر یاران

این بیمه نامه خسارت های مالی ناشی از مسئولیت سردفترداران و دفتر یاران را برای افراد ثالث تحت پوشش قرار می دهد.

بیمه مسئولیت حرفه ای مراقبین در منزل

این بیمه نامه در جهت پوشش خسارت های جانی ناشی از مسئولیت مراقبین کودک و سالمند در منزل صادر می گردد.

بیمه مسئولیت تولیدکنندگان کالا

این بیمه نامه جهت پوشش مسئولیت تولیدکنندگان در برابر خسارت های جانی و مالی وارد شده به مصرف کنندگان کالای تولیدی و همچنین اشخاص ثالث که ناشی از عدم ایمنی و وجود عیب و نقص در کالای تولید و عرضه شده و کیفیت نامطلوب کالای تولیدی توسط وی می باشد.

بیمه مسئولیت ناشی از تولید ( کپسول اطفاء حریق)

این بیمه نامه جهت جبران خسارات جانی و مالی به مصرف کنندگان کالا و اشخاص ثالث ناشی از خطرات استفاده از کالا می باشد که در نتیجه عدم ایمنی و وجود عیب و نقص در کپسول اطفاء حریق تولید و عرضه شده به وقوع پیوسته باشد.

بیمه مسئولیت ناشی از تولید گارانتی عایق رطوبتی

این بیمه نامه در جهت پوشش خسارت های جانی و مالی ناشی از عدم عملکرد صحیح عایق های رطوبتی ( گارانتی های عایق های رطوبتی) صادر می گردد.

بیمه مسئولیت ناشی از تولید ( تولیدکنندگان )

این بیمه نامه در برگیرنده کیفیت محصول و پوشش خسارت وارد شده ناشی از استفاده محصول ( شامل لوازم خانگی ، دستگاه های فیزیوتراپی، وسایل خانگی) که در اثر وجود عیب و نقص در کالای تولید شده و عدم ایمنی کالا رخ داده باشد، صادر می گردد.

سایر انواع بیمه های مسئولیت

بیمه مسئولیت کارفرما در مقابل کارکنان

خسارت های جانی و صدمات جسمانی وارد شده به کارکنان در محیط کار و در حین انجام کار که کارفرما مسئول آن شناخته شود را تحت پوشش قرار می دهد . خسارت های جانی شامل : هزینه پزشکی ، نقص عضو یا فوت کارکنان می باشد.
این بیمه نامه در سه شاخه تنظیم شده

 • بیمه مسئولیت کارفرما در مقابل کارکنان بازرگانی ، خدماتی ، صنعتی و اداری
 • بیمه مسئولیت کارفرما در مقابل کارکنان ساختمانی
 • بیمه مسئولیت کارفرما در مقابل کارکنان عمرانی

بیمه مسئولیت قراردادی

جبران خسارت های مالی و جانی وارد شده به یک طرف قرارداد به علت تخلف طرف دیگر.

بیمه اعتباری صداقت در امانت

جبران خسارت ها و زیان های ناشی از نادرستی و خیانت در امانت کارکنان در امور مالی و کسری موجودی انبار ها برای شرکت های بازرگانی می باشد.

بیمه اعتباری فروش اقساطی

این بیمه نامه با هدف پوشش خسارت وارد شده به موسسات و شرکت هایی که به مشتریان خود وام یا اعتبار می دهند یا کالا و خدمات خود را به صورت اقساطی به فروش می رسانند صادر می گردد.

شرایط عمومی بیمه نامه

 • موضوع قرارداد
 • خسارت هایی که تحت پوشش بیمه مسئولیت مدنی قرار می گیرد.
 • تعهدات بیمه گر
 • فسخ و بطلان بیمه نامه ( از طرف بیمه گر یا از طرف بیمه گزار)

شما می توانید با تکمیل فرم زیر نسبت به درخواست هر کدام از بیمه نامه های مسئولیت اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *