بیمه بدنه چیست؟

یکی از انواع بیمه خودرو، بیمه بدنه می‌باشد که برای جبران خسارتهای که نمی توان از بیمه نامه ثالث استفاده کرد بکار میرود( مثل مواقعی که در تصادف مقصر حادثه هستید ) این بیمه نامه اجباری نیست اما لازم است. بیمه‌نامه بیمه بدنه با کارت طلایی که زمان خرید خودرو صفر معمولا ارائه می‌گردد تفاوت دارد. نکته قابل توجه این است که بیمه بدنه فقط مختص خودرو نیست بلکه موتور سیکلت کشتی و هواپیما نیز می‌تواند از خدمات بیمه بدنه استفاده کند.

چرا بیمه بدنه برای خودروها لازم است؟

در چند سال اخیر بروز تصادفات هزینه های سرسام آوری را متوجه صاحبان خودرو می‌نماید زیرا همانطور که می دانید بیمه شخص ثالث خسارات جانی و مالی وارد شده به سایر افراد را جبران می‌کند و زمانی که فرد مقصر حادثه باشد نمی‌تواند هیچگونه خسارتی از بیمه نامه ثالث دریافت کند، لذا حوادثی که در بیمه شخص ثالث قابل پرداخت نمی‌باشد با بیمه بدنه جبران می شوند از جمله:

  • در تصادفاتی که مقصر حادثه باشید نمی‌توانید از بیمه شخص ثالث برای اتومبیل خود استفاده کنید.
  • اگر اتومبیل شما سرقت شود یا دچار آتش سوزی یا سقوط و واژگون شود بیمه شخص ثالث جوابگو نخواهد بود.
  • اگر اتومبیل پارک شده و شخص با شما تصادف نماید اما از محل فرار کند و شما نمی‌دانید مقصر این حادثه چه کسی است نمی‌توانید از بیمه شخص ثالث استفاده نمایید.
  • اگر اتومبیل شما دچار بلایای طبیعی مثل سیل زلزله و … شود و یا لوازم نصب شده آن به سرقت برود نمی‌توانید از بیمه نامه ثالث استفاده نمایید.

اما همه موارد عنوان شده با بیمه بدنه قابل جبران است و راه حل منطقی برای پاسخ به آن می باشد.

می توانید ادامه این مطلب را در لینک زیر بخوانید و یا فرم ثبت نام آنلاین را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

نمایندگی بیمه ایران- خورشیدی کد 30130هدف ما در بیمه ایران این است که با بیمه گذاران خود در ارتباط باشیم تا در طول مدت، مشکلات احتمالی رفع شده و جنبه های مختلف موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

دسترسی سریع

ارتباط با ما

ما هر روز با شما هستیم از صبح ساعت 7.30 تا عصر 16. در صورتی که خارج از این ساعات به مشاوره یا کمک ما احتیاج داشتید می توانید با ما تماس بگیرید.