بیمه بدنه چیست؟

یکی از انواع بیمه خودرو، بیمه بدنه می‌باشد که برای جبران خسارتهای که نمی توان از بیمه نامه ثالث استفاده کرد بکار میرود( مثل مواقعی که در تصادف مقصر حادثه هستید ) این بیمه نامه اجباری نیست اما لازم است. بیمه‌نامه بیمه بدنه با کارت طلایی که زمان خرید خودرو صفر معمولا ارائه می‌گردد تفاوت دارد. نکته قابل توجه این است که بیمه بدنه فقط مختص خودرو نیست بلکه موتور سیکلت کشتی و هواپیما نیز می‌تواند از خدمات بیمه بدنه استفاده کند.

چرا بیمه بدنه برای خودروها لازم است؟

در چند سال اخیر بروز تصادفات هزینه های سرسام آوری را متوجه صاحبان خودرو می‌نماید زیرا همانطور که می دانید بیمه شخص ثالث خسارات جانی و مالی وارد شده به سایر افراد را جبران می‌کند و زمانی که فرد مقصر حادثه باشد نمی‌تواند هیچگونه خسارتی از بیمه نامه ثالث دریافت کند، لذا حوادثی که در بیمه شخص ثالث قابل پرداخت نمی‌باشد با بیمه بدنه جبران می شوند از جمله:

اما همه موارد عنوان شده با بیمه بدنه قابل جبران است و راه حل منطقی برای پاسخ به آن می باشد.

خسارتهای تحت پوشش در بیمه بدنه

در بیمه بدنه ما دو نوع پوشش اصلی و پوششهای اضافی داریم که بنا بر درخواست بیمه گذار می‌توان علاوه بر پوششهای اضافی نیز ارائه گردد.

پوششهای اصلی بیمه بدنه

پوششهای اضافی بیمه بدنه

جبران خسارتهای که ممکن است به هر دلیلی اتفاق بیافتد و جز پوششهای اصلی بیمه بدنه نباشد که عبارتند از:

قابل توجه است که اگر ارزش خودرو در زمان صدور از ارزش خودرو در روز خسارت کمتر باشد قاعده نسبی اعمال می گردد، لذا حصول این پوشش بسیار واجب است که بنا بر انتخاب بیمه گذار به 3 شکل تا 25 درصد ارزش خودرو ، 50 درصد ارزش خودرو و 100 درصد ارزش خودرو می باشد.

خسارتهایی که تحت پوشش بیمه بدنه نمی‌باشد

بیمه نامه بدنه خودرو نیز مانند سایر رشته‌های بیمه‌ای دارای استثنائاتی می‌باشد که در شرایط عمومی بیمه‌نامه که به همراه اصل بیمه نامه ارائه می‌شود به بیمه گذار تحویل می‌گردد و عبارتند از:

شرایط خرید و تخفیفات بیمه بدنه

همچنین بخوانید: پرداخت خسارت بیمه بدنه بیمه ایران

شرایط فسخ بیمه بدنه از طرف شرکت بیمه(بیمه گر)

در موارد زیر شرکت بیمه می تواند بیمه نامه بدنه را فسخ کند:

همچنین بخوانید: فسخ و انفساخ قرارداد بیمه بدنه- بیمه ایران

انتقال بیمه بدنه خودرو

بیمه بدنه خودرو به نام راننده و بیمه گذار می‌باشد و در صورتی که از آن استفاده نکند شامل تخفیف می‌شود این تخفیف در صورت فروش خودرو و تقاضای انتقال به خودروی جدید بیمه گذار یا خانواده درجه یک وی قابل انتقال می‌باشد.

تخفیفات بیمه بدنه خودرو

فسخ بیمه نامه از طرف مشتری(بیمه گذار)

قیمت خودرو:

با توجه به نوسان بازار خودرو در سالهای اخیر بهتر است مرجع مناسبی برای استعلام قیمت خودرو انتخاب نمایید که بهتر است این مهم را به کارشناس بازدید اولیه خودرو و در زمان صدور واگذار نمایید تا از خطای احتمالی جلوگیری شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *