عمومی

تعریف شما از بیمه چیست؟ آیا تصور،شما درست است؟

درباره بیمه چه می دانید آیا بیمه را یک هزینه اضافه در کنار سایر مخارج زندگی تصور می کنید.
آیا فکر می کنید که مبلغی که بابت بیمه پرداخت می‌کنید هزینه است که از دست شما رفته و یا در برخی موارد که بیمه الزامی است شما ناچار و مجبور هستید که این هزینه را انجام دهید.
البته امیدواریم که هرگز شرایط شما به گونه ای نباشد که ناچار شوید از بیمه استفاده کنید اما اگر در چنین موقعیتی قرار بگیرید خواهید فهمید که هزینه هایی که پرداخت می کنید حتی اگر چند برابر هم باشد باز هم منطقی و معقول است و در شرایط سخت و اتفاقاتی که برای همه انسان ها به وقوع می پیوندد و طبیعتا برای شما هم امکان دارد پیش بیاید بهترین و مهمترین پشتیبان شما بیمه است یعنی همین هزینه هایی که شاید در برخی مواقع آنها را هزینه اضافه تصور کرده باشید.
اجازه بدهید با یک بررسی کلی اما کوتاه فلسفه بیمه را با هم بررسی کنیم.

بیمه یک مشارکت اجتماعی و یکی از همزیستی بشر است شما با بیمه ریسک هایی که در زندگی انجام می دهید را کم خطر می کنید به این معنی که اگر در ریسک هایی که مرتکب شوید دچار ضرر و زیان شوید همه چیز خود را از دست رفته نخواهید دید چرا که بیمه پشتیبان شماست و از شما حمایت می کند.

در قدیم الایام تاجران و بازرگانان که از راه دریا تجارت می کردند برای حمل و نقل و جابجایی کالاهای شان همه کالاها را در یک کشتی بارگیری نمی کردند آن ها بارهایشان را تقسیم می کردند و با پخش کردن آن احتمال ضرر و زیان کلی را از بین می بردند به این معنی که اگر یکی از کشتی‌ها دچار حادثه شده و یا غرق می شد یا با دزدان و راهزنان مواجه می شد مابقی اموال و دارایی آنها در سایر کشتی ها به سلامت به مقصد می‌رسید و امکان این که آنها تمام سرمایه خود را از دست بدهند عملاً به صفر می‌رسید البته در گذشته خطر دزدان دریایی هم به گونه‌ای بود که این اقدام را بسیار منطقی می کرد.

هزینه بیمه چرا و چگونه؟

اجازه بدهید هزینه‌ای که بابت بیمه پرداخت می‌کنیم را از یک نگاه دیگر تصور کنیم: 
فرض می کنیم که هر انسان به طور متوسط در طول زندگی خود ۵ بار یا حتی کمتر از سه بار تصادف هزینه برداری داشته باشد در این سه بار اگر بنا باشد شما از بیمه استفاده نکنید شاید با هر بار آن از نظر اقتصادی از هستی ساقط شوید و تمام سرمایه و دارایی خودتان را از دست بدهید اما شما ماهانه مبلغی را تحت عنوان بیمه پرداخت می کنید و در مقابل چنانچه به هر دلیل حادثه ای برای شما رخ دهد شما پشتیبانی می شوید و چیزی به نام بیمه خسارات شما را جبران می کند.

خوب این مسئله بسیار منطقی به نظر می رسد و یک حساب سرانگشتی هم ما را به این نتیجه می‌رساند که بیمه بهترین انتخاب برای کارهایی است که ریسک آنها بالاست.

حال که با کلیات بیمه و یک تحلیل عمومی در این زمینه آشنا شدید خوب است بدانید که بیمه در بسیاری از موارد حکم سرمایه گذاری را نیز دارد به عنوان مثال در بیمه عمر شما مبلغی که پرداخت می کنید پس از مدتی به شما باز می گردد و حتی اگر فرد بیمه شونده در مدت زمان پرداخت حق بیمه فوت شود بیمه مبالغ را به فردی که او تعیین کرده و به عنوان دریافت کننده در قرارداد خود نام او را ذکر کرده پرداخت می کند حتی اگر شما فردی را تعیین نکرده باشید بیمه مبالغی که به شما تعلق می گیرد را به ورثه شما پرداخت می کند.
پس به شما توصیه می کنم که ضمن آشنایی بیشتر با قوانین و مقرراتی که هر یک از بیمه نامه ها دارد نگرش خود را نسبت به بیمه به روز کنید این مسئله موجب می‌شود شما در مشکلات پشتیبان محکم داشته باشید و با قدرت بیشتری به فعالیت های خود اقدام کنید بدون تردید نقش بیمه در توسعه تجارت و کسب و کار ها انکار ناشدنی است بیمه یکی از پایه های اصلی و اساسی تجارت مدرن در دنیای امروز به حساب می‌آید که بدون آن می توان گفت دنیای تجارت و اقتصاد مانند ماشین نیست که یک چرخ کم دارد و به هیچ وجه نمی تواند به حیات خود آنگونه که باید و شاید ادامه دهد.

بیمه ایران نمایندگی خورشیدی با کد نمایندگی ۳۰۱۳۰ به عنوان مشاور و همراه شما در تمامی مراحل بیمه آماده پاسخگویی به پرسش ها و سوالاتی است که شما کاربران عزیز در خصوص بیمه دارید.
نمایندگی خورشیدی عضو کمپین بیمه پلاس بوده و بدون هیچ هزینه ای به شما پیمانکاران و کارفرمایان و صاحبان صنایع و شرکتها و کارخانجات مشاوره حقوقی در امور بیمه ارائه می کند چنانچه شما در سطوح بالاتر از خدمات بیمه استفاده می کنید حتماً ارزش و جایگاه چنین خدماتی را به خوبی می دانید و اهمیت آن اطلاع دارید.
پس با کارشناسان ما از طریق شبکه‌های اجتماعی در واتساپ و تلگرام و اینستاگرام ارتباط بگیرید و اطلاعات کامل و دقیقی در خصوص قوانین بیمه دریافت کنید تا راه هرگونه ضرر و زیان برای شما بسته شود و از مزیت هایی که ممکن است شامل حال شما باشد اطلاع پیدا کرده و از آن استفاده کنید.
شما می توانید در صورت نیاز از طریق بخش ارتباط با ما تلفنی با ما گفتگو کنید و پرسش های خود را مطرح کنید آنچه که مسلم است تمام تلاش ما این است تا به شما مشاوره های تخصصی در حوزه بیمه ارائه کنیم تا رضایت هر چه بیشتر شما جلب شود.
در سایر مقالات که در سایت نمایندگی خورشیدی برای شما کاربران عزیز منتشر کرده ایم شما می توانید اطلاعات جامعی در خصوص انواع بیمه کسب کنید اگر شما یک کاربر عادی هستید می توانید از این مقالات به گونه‌ای بهره ببرید تا در صورت هرگونه حادثه که نیاز به استفاده از بیمه خود دارید بتوانید حداکثر استفاده مفید را از بینی خود داشته باشید.
به هر شکل برخی از قوانین و مقررات هستند که در صورت درخواست و تقاضا کاربر قابل استفاده اند مطمئناً شما تا زمانی که اطلاع کاملی از قوانین داشته باشید می‌توانید استفاده بهینه از آنها داشته باشید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن