عمومی

وقایع ناخوشایند بیمه ای

کمک رسانی بیمه در حادثه از ضرر و زیان بیشتر به آسیب دیده پیشگیری می کند

در بسیاری از موارد اتفاقات بیمه‌ای شرح وقایع ناخوشایندی به دنبال دارد که اتفاق این حادثه و نه مسئله ای خارج از کنترل هیچ یک از اینها عاملان نبوده اصول فن سهل انگاری و عدم برنامه ریزی موجب آنچه که از آن به عنوان وقایع ناخوشایند بیمه‌ای یاد کردیم شده است.
محیط بیمه ماهیت ریسک پذیر است بیمه پذیرفته است که در ازای دریافت مبلغ مشخص از تعداد افرادی مشخص به هر یک از آنها که دچار حادثه شود از محل وجوه دریافتی خسارت پرداخت کند.
بیمه هرگز برای امور غیرمعقول نه متعهد است و نه بیمه نامه را صادر می کند آنچه که بیمه در رسالت خود به عنوان اصل و اساس پذیرفته است حمایت از حرکت و تلاش انسان ها برای رشد و شکوفایی و توسعه و آبادانی است چنانچه در تعیین مسیر دچار زیان و ضرر شود بیمه مانند پشتوانه های استوار با حمایت مالی قابل توجهی که به عمل می آورد اجازه نمی دهد این فرد از هستی ساقط شده و نابود شود.
پس در یک بررسی موشکافانه تر باید اینگونه بگوییم که بیمه خطرات و ریسک های عاقلانه را پوشش می دهد یا به عبارت دیگر چنانچه فردی برای رشد و توسعه و آبادانی اقدام به فعالیتی کند قدرت های مسیر به صورت غیر ارادی و ناخواسته متاثر از عوامل بیرونی دچار ضرر و زیان یا خسارت شود بیمه مانند پشتوانه محترم از او حمایت می کند پس بیمه تعهدی در مقابل بی‌مبالاتی ها و آنچه که سهل انگاری محض از نوع دانسته و عمدی محسوب شود ندارد.

با این مقدمه در ادامه توجه شما را به موضوع بسیار مهمی که تحت عنوان ساعات مرگبار حادثه و وحشت یاد کرده ایم جلب می کنم آنچه که مسلم است توضیحات ابتدایی ما در خصوص فلسفه وجودی بیمه از این جهت بود که برخی به اشتباه فکر می کنند بیمه قرار است سهل انگاری ها و بی توجهی آنها را پوشش دهد غافل از اینکه بیمه ماهیتی یاریگر بنیانی حمایتی دارد
شما چند روز قبل از اتمام اعتبار بیمه نامه خود آن را تمدید می‌کنید در خصوص اعتبار بیمه نامه شخص ثالث چه می دانید آیا از ساعات و شرایطی که در روز آخر بیمه نامه برای قرارداد شما ایجاد میشود. اطلاع دارید به عنوان مثال آیا می دانید که در یک قرارداد بیمه ای اگر روز اتمام اعتبار بیمه نامه شما دوشنبه باشد و شما هر ساعتی از روز دوشنبه نسبت به تمدید اعتبار بیمه نامه خود اقدام کنید.
این برنامه شما از روز سه شنبه شروع شده و شخص در این فاصله تحت پوشش بیمه شخص ثالث نیست و در صورتی که حادثه برای رانندگی اتفاق بیفتد تمام هزینه ها و مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص است و بدون هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص ندارد.

چنانچه شما از قوانین و مقررات بیمه اطلاع کافی نداشته باشید مشکلات عدیده ای برای شما به وجود خواهد آمد که مورد ذکر شده یکی هست ده ها مشکل است که بارها و بارها برای بیمه شوندگان به وجود آمده و در برخی موارد که آنها دچار حادثه شده اند خسارات جبران ناپذیر و غیرقابل جبرانی برای آنها به بار آورده است.
از اینرو بیمه را به عنوان یک اقدام حمایتگر همیشه و همواره می بایست پیش از آغاز و اقدام به هر فعالیتی مهیا کرد همان گونه که پیش از آغاز به کار و فعالیت نسبت به ایمنی کردن کارگاه و لباس کار و تجهیزات خود اقدام کنیم در خصوص بیمه نیز به همین شکل پیش از آنکه اقدام به فعالیت کنیم می بایست بیمه را مهیا کرده و از بابت آن اطمینان حاصل کنیم
کمالی که در بیشتر از این مطرح کرد این در موارد بسیاری که بخشی از آن در شبکه های اجتماعی و سایت های اینترنتی نیز مطرح شده است.

موارد عدیده ای از مشکلات و حادثه هایی که در روز تمدید بیمه نامه که روز اتمام اعتبار آن هم بوده است رخ داد که باعث مشکلات برق مصائب جبران ناپذیری برای بیمه شوندگان شده است شرح برخی از این ماجرا ها که منجر به از بین رفتن تمامی سرمایه یا خسارات جانی و عواقب و تبعات بعدی آن بوده است می‌تواند سرمشق و عبرت خوبی باشد تا همواره نسبت به تمدید اعتبار بیمه نامه خود تعهد اهتمام ویژه ای داشته باشیم.

ساعات وحشت و حادثه در شرایطی گریبان شما را می گیرد که شما درست روز اتمام اعتبار بیمه نامه خود به فکر تمدید آن بیفتید چنین شرایطی همانطور که در مثال هم مطرح کردیم بیمه نامه از صبح روز بعد آغاز شده و شما در طول ساعتی باقیمانده تا صبح روز بعد مشمول هیچگونه بیمه نیستید در صورت هرگونه حادثه کلیه هزینه ها را باید به تنهایی بپردازید و هیچگونه استفاده هم از بیمه خود نمی توانید داشته باشید.
در پایان ضمن جمع بندی موضوع تاکید مجدد و دوباره ای داریم بر اهمیت تمدید اعتبار بیمه نامه پیش از اتمام تاریخ آن در زمان تمدید قرارداد بیمه اعتبار بیمه نامه شما از بامداد فردای خرید بیمه‌نامه آغاز می‌شود و تا بامداد روز سررسید بیمه نامه معتبر است. بنابراین اگر شما در روز اتمام اعتبار بیمه نامه خود بخواهید بیمه نامه را تمدید کنید از روز بعد یعنی صبح روز بعد می توانید از مزایای بیمه خود استفاده کنید.
در پایان ضمن تشکر از شما کاربران عزیز به خاطر حمایت از سایت نمایندگی بیمه ایران خورشیدی از شما تقاضا داریم مطالب و مقالات این سایت را با دوستانتان در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا از قوانین و مقررات بیمه اطلاع کافی ندارند آگاهی بیشتری نسبت به این پیام‌های آموزشی پیدا کرده و از ضرر و زیان احتمالی برای آنها جلوگیری شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن