عمومی

بیمه عمر پشتوانه انسان هاست

نیازهای فردی و اجتماعی بشر همواره برای تامین زندگی مطلوب در سایه عدالت و امنیت و رفاهی که مطلوب او باشد یکی از دلایل اصلی شکل گیری نهادی به نام بیمه به ویژه ایجاد بیمه عمر بوده است بشر همواره به دنبال راهی بود تا بتواند ریسک ها و خطر کردن هایش را به حداقل برساند و نگذارد در صورت ناکامی در یکی از بلندتر بازی هایش برای همیشه بال و پر شکسته داشته باشد و دیگر نتواند پرواز کند  همواره به دنبال پناهگاه و تکیه گاه بوده این موضوع در همه موارد و مسائل زندگی بشر از آغاز تا کنون به چشم می‌خورد.

غارها نخستین پناهگاه‌های بشر بودند که از نظر مکانی و فیزیکی معنی برای این موجود فکور به حساب می آمد فکور بودن انسان ماجرا را فراتر از معمول فیزیکی برد انسان نیازمند پایگاه و پشتیبان فکری روحی و معنوی و همچنین مادی است.

بیمه به عنوان یکی از پناهگاه‌های مستحکم بشریت در امورات مادی و به طور غیرمستقیم امور غیر مادی و روحی و روانی یک اصل و پایگاه مستحکم و تثبیت شده به حساب می آید اجازه بدهید با گریزیست سریع به دنیای بیمه بیاییم آن هم در قرن بیست و یکم و عصر مترو اینترنت و وای فای…

بیمه های عمر و زندگی تا حدود زیادی توانسته است آرامش و آسودگی خاطر را برای زندگی بشر آن هم در دنیای پرمخاطره امروز ایجاد کند

ماجرای بیمه عمر از این قرار است که افراد با پرداخت هزینه هایی به صورت مداوم و ماهانه برای خود و فرزندانشان را برای آینده و آتیه شان و برای زمانی که ممکن است از کار بیفتند و بر اثر حادثه ای دیگر نتوانند به فعالیت کاری و امرار معاش خود آن گونه که تا قبل می رسیدند برسند سرمایه تهیه می کند.

این یک شرایط بسیار مطلوب است که انسان ها بتوانند به واسطه بیمه عمر با پرداخت های ماهیانه سرمایه های قابل توجه برای دوران بازنشستگی خود تامین کنند.

در خصوص مسائل اجتماعی و مواجهات فرهنگی بیمه عمر خوب است بدانید این مسئله قریب به سه دهه پیش مورد بحث و محل ابهام قرار گرفت فکر می کنید از جانب چه طبقه و نگرشی بله درست حدس زدید از جانب فقها و علمای دینی به هر شکل بحث بیمه عمر از نظر عقود اسلامی و بحث اینکه آیا شباهتی با ربا دارد یا ندارد و صحت این معامله محل بحث و نظر کارشناسان و متخصصان حقوقی و فقهی بوده است.

 

آنچه که مسلم است بیمه عمر امروزه به عنوان یکی از بیمه‌های پرطرفدار و متفاوت در ایران ارائه می‌شود و مورد پذیرش همگان نیز قرار گرفته و بسیاری از افراد بیمه عمر را مانند پشتوانه‌ای می دانند برای آتیه خودشان آتیه که برای آینده آنها آسایش و امنیت را فراهم کند.

مسلماً تفاوت هایی که در بحث بیمه عمر وجود دارد باعث شده است تا ما به عنوان نمایندگی بیمه ایران مطالب مختلف متعددی در خصوص کیفیت چگونگی و شرایط بیمه عمر به کاربران سایت نمایندگی بیمه ارائه کنیم. نکته بسیار مهمی که در خصوص تصورات برخی ها از بیمه عمر وجود دارد این است که بیمه عمر به عنوان یک راهکار برای شرایط نامناسب بوده و تصویری شبیه به اینکه با سرمایه‌گذاری و مشارکت در بیمه عمر و زندگی ما ثروتمند میشویم و سرمایه هنگفتی به دست خواهیم آورد یک تصور باطل و به دور از واقعیت به نظر می رسد..

آنچه که ما در سایت نمایندگی بیمه ایران در پی ارائه آن هستیم تلاش برای روشنگری و ارائه پیام های آموزشی به کاربران فارسی زبان است تا از این رهگذار شناخت جامع و صحیحی از شرایط ماهیت و چگونگی استفاده از بیمه عمر برای این کاربران عزیز فراهم گردد.

مسلماً شما می توانید از طریق اطلاعات تماس با ما تماس گرفته و پرسش های خود را در خصوص ابعاد مختلف بیمه عمر مطرح کنید همچنین را در شبکه های اجتماعی واتساپ تلگرام و اینستاگرام در دسترس شما هستیم. کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره های حقوقی در حوزه بیمه به کاربران عزیز هستند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن