عمومی

تمدید بیمه نامه شخص ثالث و دیرکرد

در این مقاله از مجموعه مقالات آموزشی سایت نمایندگی بیمه ایران داریم تا در خصوص زمان تمدید بیمه نامه شخص ثالث با شما کاربران عزیز گفتگو کنیم نکاتی که در این مجموعه مقالات مطرح می شود.

با شرح و توضیحات کامل مطرح می‌شود تا هرگونه شائبه و توضیحی در این خصوص از قلم جا نماند و بتوانیم به همه ابعاد موضوع به تفصیل بپردازیم.

 

پیش از آنکه به بحث زمان تمدید بیمه نامه شخص ثالث و سایر بیمه نامه ها بپردازیم لازم است یادآوری کنیم که شرایط بیمه نامه های مختلف در شرایط مختلف متفاوت است.

بنابراین جهت اطمینان از مقررات و قوانین مربوط به تمدید اعتبار و سایر مفاد یک بیمه نامه اکیدا توصیه می شود کلیه بندهای بیمه نامه را مطالعه کرده و برای تفهیم بهتر از یک کارشناس مشاوره بیمه برای تشریح و آموختن نکات حقوقی بیمه نامه ای که تهیه می کنید استفاده کنید.

پس هرگاه بیمه‌نامه تهیه کردید ضمن اینکه پیش از عقد قرارداد کلیه شرایط و مقررات آن را مطالعه می کنید پس از عقد قرارداد نیز مجددا نسبت به بررسی مجدد همه بند های بیمه نامه اقدام نموده با به همه ابعاد و جوانب بیمه نامه خود آگاهی و اشراف کامل پیدا کنید که این امر در نتیجه از مشکلات و ضرر و زیان احتمالی شما جلوگیری خواهد کرد.

بهترین زمان برای تمدید بیمه نامه شخص ثالث یک هفته پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه نامه است در واقع اگر شما بیمه نامه شخص ثالث تهیه کرده اید که تا ۲۰ اسفند اعتبار دارد به نظر می‌رسد بهترین تاریخ برای تمدید اعتبار این بیمه نامه سیزدهم اسفند است البته تمدید زودتر از یک هفته شاید چندان صرفه اقتصادی نداشته باشد بنابراین شما چنانچه یک هفته مانده به اتمام قرارداد نسبت به تمدید بیمه نامه شخص ثالث خودرو اقدام کنید دچار مشکل و ضرر و زیان احتمالی نخواهید شد.

حال این سوال مطرح می شود که چنانچه در روزهای پایانی پس از تمدید بیمه نامه شخص دچار حادثه شود چه اتفاقی رخ میدهد در چنین شرایطی که بیمه نامه ها با یکدیگر همپوشانی دارند اگر حادثه  رانندگی رخ دهد از بیمه‌نامه قبلی آن فرد استفاده می شود

 

الحاقیه چیست و چه کاری در بیمه شخص ثالث انجام می دهد چنانچه فرد پس از تمدید بیمه نامه خود دچار حادثه شود و به عنوان مثال تخفیف ۵ ساله عدم خسارت نیز داشته باشد سنوات عدم خسارت او از بین رفته و در بیمه نامه جدید او را اعمال می گردد.

در چنین حالتی این فرد با پرداخت مبلغی که به واسطه تخفیف از حق بیمه اس او اس شده بود الحاقیه دریافت نموده که از بین رفتن تخفیف عدم خسارت او در آن درج شده است

 

آیا امکان دارد جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث مشغول بخشودگی شود همان گونه که در سایر مقالات به تفصیل توضیح داده ایم امکان و بخشودگی جریمه بیمه شخص ثالث وجود ندارد مگر در شرایطی که جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به واسطه اتمام اعتبار بیمه نامه خودرو در پارکینگ نیروی انتظامی ایجاد شود.

در واقع اگر اعتبار بیمه نامه ی خودرو زمانی که در پارکینگ نیروی انتظامی توقیف شده است پایان پذیرد در این شرایط مالک خودرو می تواند با ارائه اسناد مربوط به رفع توقیف به شرکت بیمه از پرداختن جریمه ای که به دیر کرده پرداخت بیمه شخص ثالث تعلق میگیرد معافیت پیدا کند.

حال که توضیحات مفصلی درباره پرداخت جریمه ها و دیرکرد های حق بیمه مطرح کردیم شاید شما کاربران گرامی احساس کنید که ممکن است به هر دلیل شما نمی توانید با پرداخت به موقع حق بیمه شخص ثالث به تعهدات خود عمل کرده و در نتیجه مشمول پرداخت جریمه دیرکرد حق بیمه شخص ثالث شوید این گرانی می تواند تا حدودی به جا هم باشد اما ما در ادامه با ارائه راهکار منطقی و مطمئنی راه هرگونه ضرر و زیان احتمالی را مسدود کرده تا شما کاربر عزیز  همواره در نهایت آرامش  با پرداخت به موقع حق بیمه خود بتوانید از امکانات و  خدمات بیمه نهایت استفاده را داشته باشید.

همانگونه که شاید در سایر بخش‌های سایت نیز استحضار پیدا کرده باشید نمایندگی بیمه ایران خورشیدی کد نمایندگی ۳۰۱۳۰ در صدد راه اندازی باشگاه مشتریان و کاربران بیمه است که در صورت عضویت شما در این باشگاه مشتریان امکانات و خدمات و فوق العاده ارزشمند به شما ارائه می شود یکی از این خدمات امکان خرید بیمه نامه در هر ساعت از شبانه روز می باشد.

از طرفی شما می توانید با استفاده از امکانات اطلاع رسانی باشگاه مشتریان پیام های مبنی بر اطلاع از تاریخ اتمام و تمدید بیمه نامه خود دریافت کنید در واقع با اطلاع رسانی به موقع شما می توانید نسبت به تمدید بیمه نامه خود اقدام کرده و هرگز دچار ضرر و زیان از بابت تاخیر در پرداخت حق بیمه نشوید.

شما کاربران عزیز می توانید با تماس تلفنی و یا ارتباط با کارشناسان نمایندگی بیمه ایران از کلیه قوانین و مقررات بیمه ای اطلاع پیدا کرده و از جدیدترین تغییرات و قوانین اعمال شده از سوی بیمه مرکزی، ضمناً دریافت مشاوره تخصصی در این خصوص آگاهی پیدا کنید.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن